Ekiga je softwarový telefon, který nám umožňuje telefonovat přímo z pc a pokud máte vše správně nastaveno, volaný uvidí vaše telefonní číslo úplně stejně jako by jste mu volali z vašeho mobilního telefonu. Budeme potřebovat samotnou aplikaci Ekiga a nějakého poskytovatele Voip. Tady doporučuji si zřídit účet na Voocall  , kde dle mého názoru volání vychází nejvýhodněji. Poté si stáhneme a nainstalujeme aplikaci Ekiga uživatelé Linuxu to budou mít jednodušší protože aplikace je součástí správce softwaru, uživatel windows bude muset navštívit stránku programu . Po instalaci se nám objeví toto okno do kterého si ukládáme nejčastější kontakty jak můžete vidět.

Hlavní okno Ekiga

Pro přidání účtu voocall otevřeme program ekiga a stiskneme ctrl+E. Otevře se okno účty a klikneme na záložku Účty-přidat účet sip.

Jméno: Voocall

Registrátor: sip.voocall.cz

Uživatel: (to co máte v ): SIP Login/User

Ověřený uživatel: (to co máte v ): SIP Login/User

Heslo: (to co máte v) : SIP Password/Heslo

Časový limit : 3600

a nastavení uložíme.

Nastavení účtu voocall v ekiga
Vytvořený účet voocall

Doporučuji ještě jít do nastavení (záložka UPRAVIT-NASTAVENÍ) a v položce kodeky zaškrtnout volbu (povolit potlačení ozvěny) hovor poté bude výrazně lepší.

Nastavení potlačení ozvěny v hovoru

Teď už stačí přejít do hlavního okna a přidat si nějaké ty kontakty. Pro otestování můžete vyzkoušet zavolat sami sobě. Vytáčené číslo by mělo být vždy ve tvaru sip:123456789@sip.voocall.cz

Stejný účet voocall můžete používat na všemožných zařízeních a volat lze za stejné peníze pomocí internetu i ze zahraničí. Kdo jiný vám umožní volat třeba z USA za 0.59kč za minutu a účtování po vteřinách 🙂 Tak s chutí do toho. Pro nastavení volání z mobilu můžete kouknou sem .

Kdyby vám nebylo cokoli jasné případně by jste chtěli poradit neváhejte mě kontaktovat 🙂

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *