První automat v ČR na prodej zlatých slitků

Společnost Gold.plus začala v Praze OC Smíchov provozovat první automat na prodej fyzického zlata. Můžete zde zakoupit slitky o hmotnostech jednoho gramu, deseti gramů nebo jedné trojské unce podle aktuálního kurzu.

Jedná se o unikátní automat, který na světě nemá obdoby, navíc je nákup zlata v automatu za hotovost naprosto anonymní. Společnost vám také umožní pomocí bezpečné mobilní aplikace nejprve spořit po malých částkách do zlata v digitální podobě. Teprve ve chvíli kdy dosáhnete hodnoty požadované gramáže daného slitku přijdete k automatu a pomocí jednoduchého průvodce nakoupíte fyzický zlatý slitek. Vyvednutí zlatého slitku v automatu však nebude jedinou možností. Pokud si spoříte do zlata pomocí mobilní aplikace, je zde možnost nechat si poslat zlatý slitek poštou. Pomocí stejné aplikace je také umožněno si odkládat část peněz také do Bitcoinu a tím diverzifikovat své investiční portfolio.

Společnost s tímto jednoduchým způsobem prodeje zlata přichází na trh v době kdy se na nás žene vysoká míra inflace a zlato je z historického hlediska nejlepší způsob jak se proti ní bránit. V loňském roce se cena zlata zvýšila o 25% a cena jedné unce se nyní pohybuje na hranici 1900 dolarů. V letošním roce se opět očekává vysoký nárůst ceny zlata, kde někteří investoři hovoří o hodnotě blízko 3000 dolarů. Zlato však není jediný způsob jak se proti inflaci bránit, ale to si povíme v dalším článku.

Pokud byl pro vás článek přínosem budu rád když pro registraci použijete tento odkaz se slevou 0,1% pro nákup 🙂

(Článek není investiční radou)

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*