Nakupujeme Akcie jednoduše a za pár korun

Rozhodl jsem se že vám ukážu nejjedondušší způsob nákupu akcií a to již od pár desetikorun. Není totiž potřeba kupovat akcii celou ale můžete vlastnit jen její část. Vše budete mít pod kontrolou jen vy sami a akcie lze kdykoli prodat. Myslím že je to opravdu ten nejjednodušší a nejlevnější způsob jak do světa akcií nahlédnout.

Teď již samotný postup jak na to. Budete potřebovat účet Revolut o kterém jsem psal v minulém článku Bitcoin – jak nejlevněji nakoupit samotný Revolut účet můžete vytvořit zde pomocí tohoto odkazu dostanete fyzickou kartu doručenou až na vaší adresu zdarma. Revolut účet vám správným používáním může šetřit peníze a zároveň je i chránit.

Nejprve několik drobností které je dobré vědět před tím než se do toho opravdu pustíte. Buďte opatrní jaké akcie a za kolik nakupujete. Přeci jen jsou to vaše peníze o které neopatrným nákupem můžete přijít. Pak jsou zde určitá zákonná omezení a to například že pokud by vaše příjmy přesáhly za jedno zdaňovací období více než 100 000kč bude třeba je danit. V případě že akcie držíte déle než 3roky daně platit nemusíte. Výše napsané platí v době psaní článku tudíž si informaci později pro jistotu ještě ověřte. Princip obchodování s akciemi je v celku jednoduchý, levně nakoupit a draze prodat.

Se standartním účtem revolut zdarma můžete provézt pouze 3 transakce (nákup/prodej) zdarma. Premium účet za 175kč měsíčně umožňuje 8transakcí a nejvyšší účet Metal za 300kč měsíčně umožní obchodování bez omezení. V případě že limity překročíte čeká vás poplatek 28CZK za transakci. Pokud by jste chtěli nákup akcií využívat více určitě doporučuji přečíst pozorně podmínky, protože poplatků se potom skrývá více.

Účet revolut tedy máme a nyní musíme založit investiční účet v několika krocích. Otevřeme aplikaci Revolut.

  • 1.přepneme se na řídící panel na spodní liště
  • 2.klikneme na obchodování a …zobrazit více
  • 3. vyberete si akcie společnosti které chcete koupit a zde se vám rozbalí průvodce vytvořením investičního účtu. Vše je vcelku jednoduché a ituitivní. Může vás ale zarazit kolonka daňové identifikační číslo, zde vyplníte jako fyzická osoba své rodné číslo. Je to pouze z důvodu zákonných podmínek.
  • 4. musíte ze svého hlavního účtu převézt prostředky v dolarové měně se kterými budete chtít obchodovat.
Aplikace Revolut

Nyní je vše připraveno k tomu aby jste si nakoupily první akcie své oblíbené společnosti. Akcie lze nakupovat a prodávat, bohužel není zatím možné spekulovat na pokles ceny. Obchodovat je možné pouze v časy kdy je burza otevřená od 15:30 do 22:00. Při prodeji akcií musíte počítat s určitou prodlevou mezi prodejem a dobou kdy lze s penězi manipulovat. Částku na svém účtu vidíte ihned, ale je nutné počkat na potvrzení transakcí což můžete trvat i několik hodin.

pokud by jste měli další otázky je možné se podívat na stránky společnosti Revolut v českém jazyce

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*